开元食味
德国频道
查看: 546|回复: 0

CDC Konferansında COVID Salgınına Yakalananların Hepsinin Aşıland...

[复制链接]
发表于 13.6.2023 04:13:16 | 显示全部楼层 |阅读模式

9 X7 E, B7 p9 Q% UAmerika Birleşik Devletleri'ndeki CDC büyük bir skandala imza attı, Nisan ayında Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri tarafından düzenlenen bu yılki yıllık Salgın İstihbarat Servisi Konferansı için yaklaşık 1.800 kişi bir araya geldi. Yüzde 4'ü COVID-19 aşısı olmuştu, ancak ne yazık ki daha sonra yapılan testler, geri dönen katılımcıların neredeyse tamamının Konferanstan sonra COVID-19 ile yeniden enfekte olduğunu ortaya çıkardı, bu enfeksiyon yeni bir süper yayıcı olay olarak kabul ediliyor Bu Konferanstan sonra, katılımcılar ABD'nin her yerine döndükçe, COVID-19 kesinlikle toplumda yeni bir salgın turu başlatacak. Ancak kötü olan şey, bu gözden düşmüş uzmanların daha önce bilinen suşla mı yoksa bahar 2023 Plus suşuyla mı enfekte olduğunu belirleyemiyoruz, çünkü neredeyse hiç aşı aşılama aşısı yok, bu nedenle daha sonra kişinin olasılığı daha büyük. Amerika'daki bu virüs bulaşma olayına dikkat etmeye devam edeceğiz.
! n) N$ ^& q6 O7 g) Q! rKatılımcıların çoğu aşılanmış olmasına rağmen ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) tarafından düzenlenen bir konferansta bir COVID-19 salgını ortaya çıktı.
) S/ D5 A" E" D& t6 T8 ?Yaklaşık 1.800 CDC çalışanı ve diğerleri Nisan ayında bir otelde bir araya geldi.
: B- B' L/ J: O+ y" c1 c/ _4 Tepidemiyolojik araştırmalar ve stratejiler.3 j! v) C3 n1 D4 N* ^( \, M: C; |
Konferansın son günü olan 27 Nisan'da, birkaç kişi organizatörlere COVID-19 testlerinin pozitif çıktığını bildirmiştir. CDC ve Georgia Halk Sağlığı Departmanı birlikte çalışarak katılımcılara anket uyguladı ve kaç kişinin testinin pozitif çıktığını anlamaya çalıştı.3 `$ g( D3 n+ ]" h) i$ n+ o
CDC 26 Mayıs'ta yaptığı açıklamada, "Amaçlar, meydana gelen bulaşma hakkında daha fazla bilgi edinmek ve COVID-19 gözetimi ve müdahalesinin bir sonraki aşamasına geçerken anlayışımıza katkıda bulunmaktı" dedi.
( ~. [1 h0 W1 Z" _- ]+ u' dKatılımcıların yaklaşık yüzde 80'i anketi doldurdu. Bunlardan 181'i COVID-19 testlerinin pozitif çıktığını söyledi.
; {# ]4 }$ X3 ?5 ?8 uBir CDC sözcüsü Epoch Times'a e-posta yoluyla yaptığı açıklamada, testin pozitif çıktığını bildiren herkesin aşılandığını söyledi.  l) ~8 B$ B! I% }' q
Ankete katılanların neredeyse tamamı (yüzde 99,4) en az bir doz COVID-19 aşısı olmuştur. Sözcü, "genel olarak çok az sayıda aşılanmamış katılımcı vardı" dedi.% h7 l7 s6 t) W" c+ W# y; ?
Yetkililer aşılananları, güncellenmiş iki değerlikli aşılardan bir doz almış olanlarla olmayanlar arasında ayırmadı. Ayrıca test sonucu pozitif çıkanlar arasında kaç kişinin CDC için çalıştığını da söyleyemediler.; B* S8 A& m; V* N% l: f
CDC sözcüsü, "Ankette iş yeri sorulmadığı ve yanıtlar anonim olduğu için bu soruya cevap veremiyoruz" dedi.
+ s* R- m% U2 L% u4 ^Yaklaşık 360 kişi ankete yanıt vermedi, bu nedenle gerçek salgın daha büyük olabilir.1 E7 b/ h5 i+ S! b
Scripps Research Translational Institute direktörü Dr. Eric Topol, Twitter'da yaptığı açıklamada rakamların konferansı "süper yayılımcı bir etkinlik" haline getirdiğini söyledi.0 R  G; E2 e6 a1 ]1 F, P9 t
Bloomberg Halk Sağlığı Okulu Johns Hopkins Sağlık Güvenliği Merkezi Direktörü Dr. Tom Inglesby, salgının COVID-19'un "hala büyük salgınlara neden olabileceğini ve birçok kişiyi enfekte edebileceğini" gösterdiğini de sözlerine ekledi.
; t* F9 t2 ?4 w3 ]7 KGeorgia Halk Sağlığı Departmanı sözcüsü Epoch Times'a gönderdiği e-postada konferansa katılan pek çok kişinin Georgia'da ikamet etmediğini ve pek çoğunun evde test yaptırdığını söyledi.
6 H7 F4 [5 R1 M3 K( P- L, O( u1 t- ^7 ACDC'ye göre konferansta herhangi bir maske ya da aşı zorunluluğu yoktu, ancak yine de birçok katılımcı maske taktı.3 @3 Z0 E& I  S7 q% W
Bivalent Koruma
. Z; u1 ]/ k) ~% _' X- }0 bCDC, anket sonuçlarının "bireyleri COVID-19'a bağlı ciddi hastalık ve ölümlere karşı korumak için aşılamanın öneminin altını çizdiğini" çünkü testlerinin pozitif çıktığını söyleyen kişilerin hiçbirinin hastaneye gitmediğini bildirdi.
. i# _5 _5 u" t3 t0 Pİlk kez dokuz ay önce onaylanmış olmasına rağmen, iki değerlikli aşılar için klinik çalışma etkinliği verileri mevcut değildir. Gözlemsel verilere göre enfeksiyona karşı çok az koruma sağlıyorlar, ancak yetkililer ciddi hastalıklara karşı koruduklarını iddia ediyorlar. CDC'nin hakemli olmayan yayınları da dahil olmak üzere yapılan çalışmalara göre bu koruma kısa sürelidir." \7 U! c7 j. g0 _
En son 26 Mayıs'ta yayınlanan yayın, bu yılın başlarında eski aşıların yerini alan Pfizer ve Moderna bivalan COVID-19 aşılarının hastaneye yatışa karşı etkinliğinin düşük olduğunu gösterdi.
% v% h7 \" B* H" F8 r"Belgelenmiş bağışıklık sistemi baskılayıcı koşulları" olmayan yetişkinler arasında koruma yedi ila 59 gün arasında yüzde 62 iken, 120 gün sonra sadece yüzde 24'e düşmeden önce yüzde 47'ye düştü.
( H' C4 w8 \1 {* B"Belgelenmiş bağışıklığı baskılayan durumları" olan yetişkinler arasında etkinlik sadece yüzde 41 ile zirve yapmış ve 120 gün sonra yüzde 13'e düşmüştür.) q5 Q  B7 b$ y6 ^  O  b! g
Araştırmacılar, tüm yetişkinler veya "belgelenmiş bağışıklık sistemi yetersizliği" olan ve olmayanların birleşik popülasyonu arasındaki etkinlik tahminlerini vermemiştir. Ayrıca, düzeltilmemiş aşı etkinliği (VE) tahminlerini veya belirli değişkenler için ayarlama yapmadan önceki tahminleri de vermediler.+ I9 G" x& K4 d+ _
Synechion'un kurucusu ve başkanı David Wiseman, Epoch Times'a e-posta yoluyla yaptığı açıklamada, "Hem ham VE hem de düzeltilmiş VE raporlanmalıdır, böylece büyük tutarsızlıklar okuyucu için belirgin hale gelir ve sorgulanır" dedi.
3 w/ f6 L8 }4 C4 mYoğun bakıma kabul veya ölüm olarak tanımlanan kritik hastalığa karşı etkililik, bağışıklık sistemi yeterli kabul edilen kişiler arasında 85'e yükselmiş, ancak 120 gün sonra yüzde 33'e düşmüştür. Bağışıklık sistemi baskılanmış olarak tanımlananlar arasında etkinlik yüzde 53'ün üzerinde tahmin edilmemiştir.
( s% V* A& e0 L, }  q# \" dEtkililik 180 günün ötesinde ölçülmemiştir.6 b' k  E- O$ p' X4 h7 U. s4 k
Araştırmanın bir parçası olarak çocuklar için etkinlik incelenmemiştir.4 x2 |  A, l0 `7 w5 S* I& Y: s
CDC araştırmacıları, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki hastanelerden oluşan bir ağ olan VISION Network'ün verilerini inceledi. Dört veya daha fazla eski aşı takviyesi alan 50 yaşın altındaki kişiler hariç tutulmuştur.
; ?/ Y/ E3 a7 h7 pBağışıklığı yeterli olanların sadece yüzde 23,5'i ve bağışıklığı baskılanmış olanların yüzde 16,4'ü aşılanırken, geri kalanı en az iki doz COVID-19 aşısı almıştı.
, f) f: a/ o8 R0 Q9 t4 o7 ]CDC verilerine göre Amerikalı yetişkinlerin yaklaşık yüzde 8'i hala aşılanmamıştır, ancak bu yüzde çok fazla olabilir (pdf).  _& K6 v1 D' `0 T& J. i
Araştırmacılar, verilerin iki değerlikli dozların "COVID-19 ile ilişkili hastaneye yatış ve kritik hastalığa karşı koruma sağlamaya yardımcı olduğunu" gösterdiğini ve "bazı gruplarda korumanın azalmasının kanıt olduğunu" söyledi.
您需要登录后才可以回帖 登录 | 立即注册

本版积分规则

站点信息

站点统计| 举报| Archiver| 手机版| 小黑屋

Powered by Discuz! X3.2 © 2001-2014 Comsenz Inc.

GMT+1, 23.5.2024 04:44

关于我们|Apps

() 开元网

快速回复 返回顶部 返回列表